Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Rudolf Chmel

R. Chmel odporúčal opozícii nespájať Most-Híd s Budapešťou

Rudolf Chmel 19%

button ElectionsMeter.com

Strana Most-Híd nemá žiadny kontakt s Budapešťou, Fideszom či maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Na pôde parlamentu to v piatok (1.4.) vyhlásil vicepremiér pre menšiny a podpredseda Mostu-Híd Rudolf Chmel.

Odporúčal preto kritikom Mostu-Híd a novely zákona o používaní jazykov národnostných menšín opatrnejšie zaobchádzať s pojmami ako Budapešť, Fidesz či Viktor Orbán v súvislosti so stranou Bélu Bugára. "Nemáme doslova žiadny kontakt. O príčinách nebudem teraz hovoriť, ale sme suverénna strana a ak dovolíte, naša hrdosť nie je založená na etnickej báze, ale na univerzálnejšom a hlbšom humánnejšom pocite," odkázal opozícii.

Chmelov stranícky šéf Béla Bugár dnes v televízii TA3 povedal, že maďarský premiér svojimi krokmi často komplikuje situáciu Mosta-Híd, ktorý sa snaží reálne riešiť nárdnostné problémy na Slovensku. "Ja osobne si neprajem, aby Viktor Orgán takto zasahoval do zákonodarnej iniciatívy, či už nás, alebo parlamentu," vyhlásil.

...

Zdroj: TASR


jarmilka -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Slovakia > Politici > Rudolf Chmel
 
load menu