Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Richard Sulík

Sulík: Slovensko má sovietsky systém prokuratúry

Richard Sulík 26%

button ElectionsMeter.com

Koalično-opozičné hádky o novom generálnom prokurátorovi opäť ožívajú. Aj to je dôkazom toho, že sa blíži termín, kedy by sa mali poslanci k tejto otázke opätovne vrátiť. Kompromisný kandidát, či aspoň dohoda na spôsobe jeho voľby sa pritom stále nečrtá.

Ako totiž povedal predseda parlamentu a SaS Richard Sulík v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy, jedno stretnutie zástupcov naprieč politickým spektrom už bolo, ale zmenu názorov zúčastnených to neprinieslo.

"Nevidím priestor na dohodu. Opozícia má totiž iné predstavy o generálnom prokurátorovi než koalícia," skonštatoval Sulík.

Zmena nielen osoby, ale aj celkového fungovania tohto orgánu, sa podľa lídra liberálov musia prijať aj preto, že vsúčasnosti má Slovensko stále sovietsky systém prokuratúry, ktorý jej dáva príliš veľké právomoci.

...

Zdroj: aktual ne.sk


jarmilka -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Slovakia > Politici > Richard Sulík
 
load menu