Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Peter Gogola

Primátor Banskej Bytrice Gogola bude mať najmenší možný plat

Peter Gogola 42%

button ElectionsMeter.com

Nový primátor Banskej Bystrice Peter Gogola začína svoje pôsobenie na čele mesta s platom 2 636 eur, čo je zákonom stanovené aktuálne minimum pre primátorov miest s 50- až 100-tisíc obyvateľmi. Zákonnú možnosť určiť mu vyšší plat, a to až na dvojnásobok zákonného minima, na zasadnutí mestskí poslanci nevyužili.

Navýšenie o 30 percent, ktoré v predloženom materiáli navrhoval prednosta mestského úradu, poslanci znížili na nula percent. "Zatiaľ je v úrade len krátko. Ak budú merateľné výsledky a rozpočet mesta to dovolí, môže sa jeho plat zvýšiť," zdôvodnil svoj návrh na nulové navýšenie poslanec Andrej Refka z väčšinového klubu Smer, SNS,HZDS.

Primátor Gogola uviedol, že nemá problém s tým, že mu zastupiteľstvo schválilo najmenší možný plat, a ani sa necíti urazený. "Peniaze neboli mojou motiváciou, keď som išiel do tejto funkcie," povedal Gogola.

Ostrejšiu diskusiu vyvolal návrh toho istého poslanca, aby plat viceprimátorky Kataríny Čižmárovej bol 20 percent z platu primátora. Viacerí diskutujúci to označili za nedôstojné až urážlivé. Po prerušení rokovania Refka svoj návrh stiahol s tým, že nemal informáciu, že viceprimátorka je na výkon funkcie uvoľnená zo zamestnania, je teda viceprimátorkou na plný úväzok. Zastupiteľstvo potom viceprimátorke určilo plat vo výške 60 percent platu primátora.


...
 
 

jarmilka -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Slovakia > Politici > Peter Gogola
 
load menu