Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Pavel Hagyari

Pavel Hagyari: „Kytica je vtedy pekná, keď je pestrá...“

Pavel Hagyari 56%

button ElectionsMeter.com

V rámci kampane pred blížiacim sa sčítaním ľudu 2011 vystúpilo Tanečné divadlo Ifjú Szivek – Mladé srdcia s programom Listy vo štvrtok v Humennom a následne v piatok 25. marca 2011 v metropole Šariša - v Prešove.

Svojim piatkovým večerným programom na Malej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove prispelo k atmosfére porozumenia a spolupráce, ktorá častokrát absentuje v našej spoločnosti. Na podujatí sa zúčastnil primátor Prešova JUDr. Pavel Hagyari, krajský predseda Most-Híd v Prešovskom kraji Marián Straka, poslanci mestského zastupiteľstva za koalíciu SDKÚ-KDH-SaS-MOST-HÍD Andrea Turčanová, Vasiľ Janko a Stanislav Grega a viacerí predstavitelia rusínskych organizácií. Nechýbali ani zástupcovia rómskej menšiny.

V programe pod názvom „Listy - sčítanie obyvateľstva 2011“ ktorý v úvode predstavil choreograf Dušan Hégli, súbor predstavil tanečnú kultúru viacerých národností žijúcich na Slovensku. Divák v preplnenom hľadisku ocenil prezentáciu tancov a hudby maďarskej, slovenskej, rómskej, rusínskej a židovskej národnosti, odrážajúcich etnickú pestrosť Slovenskej republiky.

Ako povedal JUDr. Pavol Hagyari, primátor mesta Prešov „kytica je vtedy pekná, keď je pestrá a k takejto pestrosti prispievajú do kytice kultúry Slovenska aj jednotlivé národnosti, ktoré ju svojimi osobitosťami obohacujú“. Zároveň ocenil vystúpenie hosťujúceho tanečného divadla, jeho umeleckú a spoločenskú stránku, ako aktuálny príspevok k blí. žiacemu sa sčítaniu obyvateľstva a jeho očakávanému úspešnému priebehu.

 

...

 

 

Zdroj: pis.sk


jarmilka -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Slovakia > Politici > Pavel Hagyari
 
load menu