Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Isamaa ja Res Publica Liit

IRL püüab Kalevipoja vastuvõtust omakasu? ‎

Isamaa ja Res Publica Liit 40%

 

23. veebruaril toimuval üleriigilisel peol, kus kümnes Eesti paigas toimub isamaa sünnipäeva tähistamiseks Kalevipoja vastuvõtt ja kuhu oodatakse kuni viit tuhandet tublit inimest, on kriitikute hinnanguil juures veidi kehv maik.

Konkureerivad poliitjõud kahtlustavad, et tegemist on riigi toetusel toimuva Isamaa ja Res Publica Liidu kampaania osaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ürituse kodulehte vaadates on tõepoolest näha, et vaid 11 päeva enne riigikogu valimisi toimuva suurejoonelise vastuvõtu üks toetajaid on siseministeerium. Täpsemalt tuli raha siseministeeriumis töötava regionaalministri, IRL-i kuuluva Siim-Valmar Kiisleri eelarverea pealt.

 

Siseministeeriumi pressiesindaja Kristina Leer vastas Eesti Päevalehe järelepärimise peale, et tegemist on regionaalministri vastutusalasse kuuluva teemaga kodanikuühiskond, viidates valitsuses vastu võetud kodanikualgatuse toetamise arengukavale 2007-2010.

“Kalevipoja vastuvõttude näol on tegemist ühe sellise projektiga, milel toetuseks eraldas siseministeerium möödunud aastal 62 477 eurot,” selgitas leer.

 

Projektitaotluse esitas siseministeeriumile MTÜ Sääsküla Huviklubi, mille eestvedaja on Arlet Palmiste. Kalevipoja vastuvõtule kutsutakse inimesed kes tegutsevad kodukoha heaks, aga jäävad tavaliselt märkamata.

Arlet Palmiste tunnistas, et mitmed inimesed on uurinud, kas pole ehk tegemist IRL-i valimiseelse üritusega. Otseselt ei lükanud Palmiste ka ümber, et üritust korraldama hakates ujusid eri poliitikud talle ligi mõttega, et ehk saaks üritust enda kasuks ära kasutada.

“Aga luban käsi südamel — tahame seda üritust korraldada ka järgmisel ning ülejärgmisel aastal. Kes on siis siseminister, ma ei tea. Teiseks — sellel üritusel ei esine mitte ükski poliitik ning mitte üheski kohas pole ühteg. valimisplakatit, reklaami, loosungit ega hüüdlauset.“

 

 

24. jaanuar 2011

Allikas: www.DELFI.ee

29.01.2011


Kira -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Estonia > Parti > Isamaa ja Res Publica Liit
 
load menu