Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Daniel Lipšic

Lipšic: Zvažuje návrh na zriadenie inštitútu koronera

Daniel Lipšic 54%

button ElectionsMeter.com

Ministerstvo vnútra zvažuje, že súdne pitvy na Slovensku by mohol v budúcnosti robiť policajný Kriminalisticko-expertízny ústav.

Aj u nás by tak mohla fungovať inštitúcia známa v zahraničí ako štátny koroner (úradný obhliadač mŕtvol, určujúci príčinu smrti). "V kriminálnych prípadoch by mohol vykonávať súdne pitvy," vysvetlil minister vnútra Daniel Lipšic.

Súdne pitvy podľa jeho slov dnes na Slovensku vykonávajú súdni lekári, ktorí sú vo väčšine prípadov ministerstvom spravodlivosti zapísaní medzi znalcami. Väčšinou ide o lekárov, ktorí pôsobia na lekárskych fakultách na klinikách patológie a súdneho lekárstva.

"Nie je to finančne veľmi efektívne a znalecké posudky sú pomerne drahé," konštatoval Lipšic a dodal, že "takto by sme zachovali odbornosť, ale by sme uˇetrili peniaze daňových poplatníkov."

...

 

Zdroj: aktualne.sk

3.4.2011 | SITA


jarmilka -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Slovakia > Politici > Daniel Lipšic
 
load menu