Politici e elezioni, Voto libero e di partecipare attivamente alla democrazia, Voto per il cambiamento, On line referendum
Daniel Krajcer

Krajcer chce ratovať slovenské hrady a zámky

Daniel Krajcer 19%

button ElectionsMeter.com

Historicky najvyššia suma má v nasledujúcich rokoch pomôcť zachraňovať slovenské kultúrne a historické dedičstvo.

Do obnovy slovenských hradných ruín, kaštieľov či reštaurovania sakrálnych pamiatok má v rokoch 2011-2014 putovať minimálne 144 miliónov eur. Ako informoval šéf rezortu kultúry Daniel Krajcer, suma nie je konečná.

O investované peniaze sa podelí štátny rozpočet so štrukturálnymi fondmi, na pamätihodnosti sa prispeje i z Nórskych fondov. Pri sanácii historického dedičstva majú pomáhať občianske združenia, podnikatelia, ráta sa dokonca s nezamestnanými.

Krajcer si obnovu kultúrnych a historických pamiatok zadal ako domácu úlohu do programového vyhlásenia vlády.

"Som presvedčený, že nie je nič vzácnejšie ako kultúrne dedičstvo, z vecí ktoré môžeme odovzdať budúcim generáciám... Ak sa o to nepostar´me, tak zmizne," povedal minister kultúry.

...

Zdroj: aktualne.sk

Autor: Stanislava Harkotová

 

 


jarmilka -
Bandiera cheno spam

ElectionsMeter non è responsabile per il contenuto del testo. Semper Si prega di fare riferimento all'autore. Ogni testo pubblicato sul ElectionsMeter dovrebbe includere nome originale dell'autore e il riferimento alla fonte originale. Gli utenti sono obbligati a seguire avviso di violazione del diritto d'autore. Si prega di leggere attentamente la politica del sito.

Torna al sondaggio: > Slovakia > Politici > Daniel Krajcer
 
load menu